Współpraca recenzencka

czwartek, 28 maja 2020

BABKA GUSTAWA, Katarzyna BorońUwielbiam książki dla dzieci, które poza piękną formą mają też wartościowy przekaz. Znając poprzednie historie napisane przez Katarzynę Boroń, wiedziałam już, że i na tej się nie zawiodę. Babka Gustawa zachwyca nie tylko uroczymi ilustracjami, ale przede wszystkim treścią – zrozumiałą dla małego czytelnika i przemycająca ważne dla jego rozwoju treści. 

Babka Gustawa, to opowieść o staruszce, która już jako mała dziewczynka, chciała być kimś innym niż jest, chciała olśniewać i błyszczeć, jak słońce. I dlatego, to słońce ukradła… Na całym podwórku zapanowało poruszenie. Wyznaczono nawet ekipę śledczych, którzy mieli odnaleźć sprawcę tego haniebnego czynu. Indyk Teofil, gąsior Celestyn, kaczor Boromir, kurczak Koko oraz myszka Szara, z zapałem wyruszają na poszukiwania złodzieja słońca. Czym zakończy się to śledztwo?


Książka Katarzyny Boroń, to krótka historia o tym, co tak naprawdę jest ważne w życiu. Pokazuje dzieciom, że popełniane błędy nie są końcem świata, że wszystkie krzywdy można naprawić i żyć w zgodzie. Opowieść podkreśla ważną rolę przyjaźni w życiu i przekonuje, że to, jak nas widzą inni, zależy w dużej mierze od tego, jak sami siebie postrzegamy. 

MOJA OCENA: 9 /10

LICZBA STRON: 26
ILUSTRACJE: Anna Mikuła

Pozdrawiam
Kasia J.

4 komentarze:

 1. Super, że ta książka ma przesłanie. Dzisiaj szczególnie potrzeba takich książeczek dla dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 2. Cieszę się, że tak wartościowe książki powstają. Nie tylko umilają czas, ale także uczą. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że zachwyci małych czytelników tak jak mnie. ;)

   Usuń

Jestem niezmiernie wdzięczna, że zechcieliście tu zajrzeć i zostawić po sobie komentarz:)