Współpraca recenzencka

czwartek, 14 maja 2020

SERYJNI MORDERCY, Michelle KaminskyTemat seryjnych morderców od lat fascynuje ludzi. Kim byli, co sprawiło, że stali się potworami w ludzkiej skórze, co ich popchnęło do pierwszej zbrodni? Na świecie istnieje wielu pasjonatów tej tematyki, którzy nie tylko zbierają informacje, ale nawet tzw. murderabilia , czyli przedmioty związane z mordercami i seryjnymi zabójcami. Biorąc do ręki książkę Michelle Kaminsky zastanawiałam się, czy ja, totalny naturszczyk w tej kwestii, będę nią usatysfakcjonowana i czy ta tematyka mnie nie przytłoczy. Okazało się, że autorka pozytywnie mnie zaskoczyła i chociaż Seryjni mordercy, to pierwsza książka z kręgu kryminalistycznego jaką poznałam, jestem już pewna, że nie będzie ostatnia. ;)

Seryjni mordercy, to książka, która opiera się na zasadzie pytań i odpowiedzi. Są one dość konkretne i skondensowane. Dotyczą głównie największych zbrodni i najsławniejszych seryjnych morderców – ich motywów, narzędzi, sposobów ich wytropienia. Książka zawiera również kilka pytań, które wprowadzają czytelnika w świat kryminalistyki, w terminologię czy naukowe podstawy dotyczące zagadnienia seryjnych morderców. To ogromnie mi się spodobało, bo przechodząc do dalszej części książki, czułam się już nieco pewniej i miałam wrażenie, że jestem przygotowana, przynajmniej jeśli chodzi o terminologię, do zbrodni opisanych przez autorkę. 


Książka Michelle Kaminsky, to takie małe kompendium wiedzy o seryjnych mordercach. Forma, którą wybrała autorka sprawia, że całość jest nieco pozbawiona emocji, ale też trudno rozpaczać nad każdą z ofiar wszystkich seryjnych morderców. Mimo tego, książka opiera się na niezwykle trudnej tematyce i chcąc nie chcąc przeżywa się makabry, o których się czyta. Nie da się jej połknąć w jeden wieczór. W ogóle najlepiej nie czytać jej przed snem – inaczej w koszmarach będzie was gonił jakiś Ted Bundy albo inny psychopata. ;) 

MOJA OCENA: 7 /10

WYDAWNICTWO: Muza
DATA  WYDANIA:  6 maja 2020r.
LICZBA STRON: 368
TYTUŁ ORYGINALNY: Serial Killer Trivia
TŁUMACZENIE: Stanisław Bończyk

Pozdrawiam
Kasia J.

6 komentarzy:

 1. Jestem ogromnie ciekawa tej książki i mam ją już na swojej liście "must have & read. :) Kiedyś miałam fazę zainteresowania kryminalistyką. Chciałam nawet zostać patologiem sądowym. Ciekawiło mnie też awsze co mają w głowie ludzie, którzy seryjnie odbierają życie innym, więc chętnie sięgnę po tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Entuzjastką tego typu książek, jest moja siostra, ale tym razem i ja się skusiłam, i nie żałuję. ;)

   Usuń
 2. Na tego typu książki, muszę mieć Odpowiedni nastrój. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Zdecydowanie coś dla mnie! Uwielbiam takie klimaty ;) Nabrałam chrapki, jak tylko ją zobaczyłam ;)

  OdpowiedzUsuń

Jestem niezmiernie wdzięczna, że zechcieliście tu zajrzeć i zostawić po sobie komentarz:)