Współpraca recenzencka

poniedziałek, 23 marca 2020

TEST NA MIŁOŚĆ, Helen HoangNie jestem wielką fanką romansów i dość rzadko czytuję książki oparte jedynie na tym konkretnym motywie. Typowe romanse po prostu mnie nudzą, ale biorąc do ręki Test na miłość wiedziałam, że ten taki typowy i zwyczajny na pewno nie będzie. Poprzednia książka autorki bardzo miło mnie zaskoczyła i przeczuwałam, że ta również dostarczy mi wiele pozytywnych emocji i sprawi, że po prostu odprężę się przy lekturze. 

Khai, należący do rodziny wietnamskich emigrantów, to mężczyzna obarczony pewnymi ograniczeniami ze spektrum autyzmu. Jest super inteligentny i przystojny, nie radzi sobie jednak z okazywaniem emocji, a pewne zachowania są dla niego nie do przejścia. Dodatkowo, wydarzenie z przeszłości utwierdziło go w przekonaniu, że nie jest zdolny do głębszych uczuć, że nie potrafi kochać.  Jego ekscentryczna mama postanawia mu pomóc i podczas wizyty w Wietnamie przeprowadza casting na żonę Khaia, który wygrywa skromna, uboga, ale przepiękna Mŷ… Wszystko byłoby proste, gdyby pozostało jedynie układem, ale jak wiadomo, gdzie pojawiają się uczucia, tam zaczyna się wszystko komplikować. Mŷ okazuje się dość charakterną dziewczyną, która potrafi walczyć o swoje, a Khai nie jest tak całkiem pozbawiony uczuć, jak mu się wydawało. Czy Khai pozwoli dziewczynie przebić otaczającą go skorupę i czy tych dwoje będzie żyło długo i szczęśliwie? O tym musicie przekonać się sami. ;)

 
Kolejny już raz spędziłam cudowny czas z książką Helen Hoang. To zdecydowanie jest romans, ale napisany w bardzo lekki, świeży sposób. Postacie stworzone przez autorkę są wyraziste, urocze, pełne energii i życia. Wszystkie emocje, które pojawiają się pomiędzy parą głównych bohaterów są niezwykle autentyczne, co sprawia, że ta historia niemal sama się czyta. To książka idealna na ten trudny czas, który obecnie przeżywamy – podnosi na duchu, poprawia humor i wlewa w serca dobre emocje. 

MOJA OCENA:  7/10

WYDAWNICTWO: Muza
DATA  WYDANIA:  25 marca 2020r.
LICZBA STRON: 448
TYTUŁ ORYGINALNY: The Bride Test
TŁUMACZENIE: Paweł Wolak


Pozdrawiam
Kasia J.

2 komentarze:

  1. Zastanawiałam się nad książka, jednak w efekcie nie zgłosiłam się po egzemplarz...w sumie teraz żałuje.Może kiedyś nadrobię 😁

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja akurat uwielbiam romanse i książka podobała mi się jeszcze bardziej niż Tobie :-) Cudowna♡
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Jestem niezmiernie wdzięczna, że zechcieliście tu zajrzeć i zostawić po sobie komentarz:)