Współpraca recenzencka

poniedziałek, 2 września 2019

NIE MOGĘ SIĘ DOCZEKAĆ… KIEDY WRESZCIE PÓJDĘ DO NIEBA, Fannie FlaggFannie Flagg kolejny raz zabrała mnie na cudowne amerykańskie Południe. Miasteczko Elmwood Springs, to miejsce, gdzie czas nieco się zatrzymał, wszyscy się znają, a życie płynie spokojnym, wyznaczonym torem. Tylko czasami coś zakłóca tę harmonię… Dramatyczne wydarzenia jednak jednoczą mieszkańców i budują między nimi jeszcze silniejsze więzi. 

Pewnego słonecznego poranka, szanowana i kochana w miasteczku staruszka Elner spadła z drabiny pożądlona przez szerszenie. Po jakimś czasie ze szpitala do mieszkańców Elmwood Springs dotarła wiadomość, że starsza pani jednak nie przeżyła tych dramatycznych wydarzeń. Wszystkich ogarnęło ogromne zdumienie i smutek. Nikt bowiem nie podejrzewał, że coś tak banalnego jak szerszenie pokona żywotną i wydawałoby się niezniszczalną Elner. Pogrążeni w żałobie mieszkańcy wspominają staruszkę, cuda, jakich dokonała w życiu niejednej osoby, nie oczekując niczego w zamian. Elner jednak nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa…


Na pierwszy rzut oka książka Fannie Flagg wydaje się ogromnie odrealniona i momentami przesłodzona. Jednak z każda kolejną stroną wnikałam w ten niesamowity klimat, który łączy realizm z elementami niemal magicznymi. Za pomocą szczegółów i symboli autorka buduje atmosferę, która jest wręcz nie możliwa do odtworzenia i podrobienia. Jej przekaz trafia głęboko w moje serce, a postacie, tak wyraziste i żywe, z pewnością na długo zagoszczą w mojej pamięci. Fannie Flagg stworzyła pełną humoru i wzruszeń opowieść o tym, co tak naprawdę liczy się w życiu i kolejny raz udowodniła, że jest mistrzynią amerykańskiego Południa. 

MOJA OCENA:  7/10

WYDAWNICTWO:  Wydawnictwo Literackie
DATA  WYDANIA:  14 sierpnia 2019r.
LICZBA STRON: 344
TYTUŁ ORYGINALNY: Can't Wait to Get to Heaven

Pozdrawiam
Kasia J.


3 komentarze:

  1. Bardzo chciałabym poznać tę historię i mam nadzieję, że mi się to uda. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Narobiłaś mi ochoty na tę książkę. Dopisuję tytuł do swojej listy czytelniczej.

    OdpowiedzUsuń
  3. Hm recenzja z tych które mówią kup i przeczytaj w jeden dzień ;)

    OdpowiedzUsuń

Jestem niezmiernie wdzięczna, że zechcieliście tu zajrzeć i zostawić po sobie komentarz:)