Współpraca recenzencka

poniedziałek, 16 września 2019

KOLORY ZŁA. CZERWIEŃ, Małgorzata Oliwia SobczakCzasami jakaś książka, jeszcze na długo przed premierą, z bliżej nieokreślonych powodów, staje się medialnym hitem. Niemal wyskakuje z lodówki, wszyscy się nią zachwycają lub pragną ją mieć, choć tak do końca nie wiadomo, o czym jest. Takie przypadki w dzisiejszym świecie podporządkowanym social mediom zdarzają się coraz częściej, ale… Czerwień, to zupełnie inna historia. ;) Książka Małgorzaty Sobczak jest po prostu piekielnie dobra i wszystkie zachwyty nad nią w moim odczuciu nie są przesadzone. Ciekawie zarysowana intryga, genialny klimat lat 90-tych i charakterni bohaterowie, to elementy dzięki którym ten kryminał jest niezwykle soczysty i nie sposób się od niego oderwać aż do ostatnich stron. 

Czerwień, to powieść poprowadzona dwutorowo. Poznajemy prokuratora Bilskiego, który  współcześnie prowadzi śledztwo dotyczące morderstwa młodej dziewczyny. Jej okaleczone zwłoki zostały odnalezione w pewien pochmurny, wiosenny dzień, na plaży w Sopocie. Wiele z elementów sprawy łączy się z zabójstwem sprzed lat – śmiercią córki pani sędziny. Czy Bilski będzie miał na tyle sprytu i odwagi, by przeniknąć do mafijnego półświatka Trójmiasta? Czy śmierć obu dziewczyn naprawdę coś łączy, czy to tylko wybujała wyobraźnia i ambicje młodego prokuratora?


Jestem pod wrażeniem tego, w jak kunsztowny i drobiazgowy sposób Małgorzata Sobczak stworzyła klimat Trójmiasta poza sezonem. Jak idealnie odtworzyła atmosferę lat 90-tych. W tej genialnej mieszance zatopiła intrygującą zagadkę kryminalną i wyrazistych bohaterów. Ta książka była dosłownie skazana na sukces i wierzcie mi, że żadne zachwyty nad nią nie są przesadzone. Jeżeli tylko lubicie takie kryminalne klimaty, to jestem pewna, że ta historia porwie was bez reszty. 

MOJA OCENA:  9/10

WYDAWNICTWO:  W.A.B.
DATA  WYDANIA:  4 września 2019r.
LICZBA STRON: 384Pozdrawiam
Kasia J.2 komentarze:

  1. Na pewno przeczytam tę książkę. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Tyle pozytywnych recenzji, że to nie możliwe nie przeczytać tej książki. Wezmę sobie zarezerwuję w bibliotece.

    OdpowiedzUsuń

Jestem niezmiernie wdzięczna, że zechcieliście tu zajrzeć i zostawić po sobie komentarz:)