Współpraca recenzencka

piątek, 18 maja 2018

WYHODUJ I ZJEDZ, Barbara Chronowska – CholewaWiosna to idealny moment, by zacząć swoją przygodę z ogrodnictwem. Ta nazwa może trochę przerasta zwykłe hodowanie własnych warzyw na balkonie, ale miło jest się poczuć profesjonalistą w jakiejś dziedzinie. ;) Można wprawdzie kupić doniczkę, ziemię i po prostu posiać w niej chociażby koperek, ale można też do całej tej akcji świetnie się przygotować i mieć z tego jeszcze więcej frajdy. I więcej pysznych warzyw. ;)

Książka napisana przez Barbarę Chronowską – Cholewę jest według mnie pewnego rodzaju połączeniem poradnika z książką popularnonaukową o osobistym wydźwięku. Znajdziemy tu szereg porad, jak uprawiać warzywa, jakich potrzebują warunków poszczególne gatunki, ale też jak zrobić samonawadniającą się doniczkę. Autorka pisze w bardzo przystępny sposób, tak jakby rozmawiała ze swoją koleżanką i przekazywała jej swoje doświadczenie i wiedzę o roślinach.


Wyhoduj i zjedz to idealna książka dla początkujących ogrodników, którym marzą się własne warzywa, czy zioła na balkonie. Barbara Chronowska – Cholewa udowadnia, że to hobby dostępne dla wszystkich i wcale nie jest tak kłopotliwe, i czasochłonne jakby się wydawało. Mnie już przekonała i na moim tarasie rosną sobie pomidory, a pachnąca mięta uprzyjemnia mi ciepłe popołudnia. :)

MOJA OCENA:  7/10

WYDAWNICTWO:  Znak
DATA  WYDANIA: 7 maja 2018r.
LICZBA STRON: 256

Autorka książki prowadzi też bloga  SŁONECZNY BALKON , gdzie was serdecznie zapraszam. :)

pozdrawiam
Kasia J

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jestem niezmiernie wdzięczna, że zechcieliście tu zajrzeć i zostawić po sobie komentarz:)