Współpraca recenzencka

piątek, 17 listopada 2017

SEKRETY ZWIERZĄT, Fleur DaugeyKto z nas nie lubi dowiedzieć się czegoś interesującego w przyjemny i łatwy sposób? Fleur Daugey w swojej książce podaje nam, jak na tacy, mnóstwo ciekawostek ze świata zwierząt. Nie jest to może wiedza super użytkowa, bardziej służy rozrywce i przyjemności, bo właśnie ta przyjemność płynąca z czytania Sekretów zwierząt sprawia, że sięgałam po tę książkę z uśmiechem. :)

Fleur Daugey jest etologiem, czyli naukowcem zajmującym się szeroko pojętymi badaniami zachowań zwierząt. Jest też dziennikarką i pisarką regularnie publikującą artykuły o faunie i florze oraz wydającą edukacyjne książki dla dzieci i młodzieży. Oba te fakty stały się dla mnie niezwykle istotne, gdy zabierałam się za czytanie Sekretów zwierząt. Po pierwsze uwiarygodniły wiedzę zawartą w książce, a uwierzcie mi, niektóre fakty są tak niesamowite, że aż trudno nie poddać ich w wątpliwość. Po drugie, dzięki doświadczeniu w literaturze dziecięcej forma, w jakiej wiedza jest podana, jest niezwykle przystępna, zabawna i zachęcająca. 


Książka wydana jest niesamowicie pięknie i może stanowić, idealny prezent nie tylko dla dorosłych. Zawiera mnóstwo ciekawostek o zwierzętach, ale też cytaty ich dotyczące, przysłowia, legendy, wierzenia. Uzupełniają ją świetnie dobrane grafiki, które podkreślają estetykę książki i z pewnością zaciekawią młodszych czytelników. Sekrety zwierząt mają w sobie coś, co sprawia, że tę książkę chce się brać do ręki, przeglądać i podczytywać. Idealna lektura, by się odprężyć po ciężkim dniu. :)WYDAWNICTWO:  Wydawnictwo Literackie
ROK WYDANIA: 2017
LICZBA STRON: 146
TYTUŁ ORYGINALNY: Miscellanees des animaux

Pozdrawiam
Kasia J.


10 komentarzy:

 1. Jestem bardzo ciekawa tych sekretów zwierząt. I w dodatku widzę, że jest pięknie wydana. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten kot przekonał mnie, że to idealna pozycja dla mojej córki, która uwielbia rozgryzać zachowanie naszego brojącego kociaka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kocham zwierzęta więc z chęcią się z nią zapoznam.
  Serdecznie pozdrawiam.
  https://nacpana-ksiazkami.blogspot.de/

  OdpowiedzUsuń
 4. Spotykałam na swojej drodze wiele książek, gdzie autorzy skupiają się na ukazaniu zwierząt od całkiem innej strony, ale Twoje słowa przekonały mnie, że warto dać tej książce szansę. :)
  Pozdrawiam!
  BLUSZCZOWE RECENZJE

  OdpowiedzUsuń
 5. Mądra treść i piękne wydanie kuszą :)

  OdpowiedzUsuń

Jestem niezmiernie wdzięczna, że zechcieliście tu zajrzeć i zostawić po sobie komentarz:)