Współpraca recenzencka

poniedziałek, 25 października 2021

ŚWIĄTECZNE NAMIĘTNOŚCI


Nie da się ukryć, że świąteczne książki, to już niemal odrębny gatunek literatury, który ja osobiście uwielbiam. Co roku staram się wybrać kilka najbardziej intrygujących tytułów i chociaż najczęściej wracam do ulubionych autorów, to z chęcią poznaję też wtedy nowych. W tym sezonie postanowiłam dać szansę opowiadaniom, chociaż tak na co dzień, nie jestem jakąś wielką fanką tej krótkiej formy.  Daje ona jednak wiele możliwości i sami powiedzcie, czy świąteczne opowiadania z nutką namiętności nie brzmią ciekawie? ;) 

Świąteczne opowieści, to zbiór 10 krótkich opowiadań, których autorkami są znane w kręgach szeroko pojmowanej kobiecej literatury pisarki. Przeczuwałam, że będzie romantycznie, erotycznie i zmysłowo. Okazało się , że dostałam całą bombonierkę literackich czekoladek, jednak nie koniecznie świątecznych. Znajdziemy tu między innymi thriller ze scenami erotycznymi, romans mafijny, komedię romantyczną, czy romans biurowy, a to wszystko jedynie delikatnie oprószone zimową atmosferą. Momentami tak minimalnie, że wręcz nie dało się jej wyczuć. 

 

Poza tym, że nieco zabrakło mi tutaj migających światełek, zapachu piernika i skrzącego się śniegu, to Świąteczne opowieści, są ciekawą formą poznania nowych autorek i ich warsztatu. Każda z nich zaproponowała całkiem inne spojrzenie na ponowne spotkanie kochanków, ubrała je w inną rzeczywistość, przez co uczestniczymy w całym kalejdoskopie uczuć i zdarzeń. 

MOJA OCENA: 6/10


WYDAWNICTWO: Akurat /Muza

DATA WYDANIA: 27 października 2021r.

LICZBA STRON: 350

AUTORKI: Paulina Świst, Anna Wolf, Kinga Litkowiec, Magdalena Winnicka, K.C. Hiddenstorm, Patrycja Strzałkowska, J.B. Grajda, Agata Suchocka, Edyta Folwarska, Charlotte Mils


pozdrawiam

Kasia J.

1 komentarz:

Jestem niezmiernie wdzięczna, że zechcieliście tu zajrzeć i zostawić po sobie komentarz:)