Współpraca recenzencka

czwartek, 3 października 2019

DWOJE DOCHOWA TAJEMNICY, Karen M. McManusMałe amerykańskie miasteczko, grupa młodzieży z przeszłością i zbrodnia z przed lat, która powraca ze zdwojoną siłą – czyż to nie brzmi intrygująco? Gdy do tego dołożymy jeszcze ciekawe dialogi, niebanalne postacie, to robi się naprawdę ciekawie i przyznam szczerze, że książka Karen M. McManus naprawdę pozytywnie mnie zaskoczyła. Obawiałam się, że to będzie typowa młodzieżówka z wątkiem kryminalnym, a dostałam pełnowartościowy kryminał.

Ellery wraz ze swoim bratem, Ezrą, przybywają do Echo Ridge, by na jakiś czas zamieszkać z babcią. To miasteczko, w którym wychowała się ich mama i w którym przed laty zaginęła ciocia. Zbrodnie nie opuszczają sielskiego Echo Ridge i dają o sobie znać również współcześnie. Na krótko po przybyciu rodzeństwa do miasteczka dochodzi do zniknięcia kolejnej dziewczyny, a tajemnice zaczynają przytłaczać wszystkich. Ellery – pasjonatka kryminalistyki, próbuje połączyć ze sobą wszystkie fakty, ktoś jednak nie chce, by brutalna zagadka została rozwiązana. Czy dziewczynie grozi niebezpieczeństwo?


Karen M. McManus potrafi świetnie budować napięcie i tworzyć nastrój książki. Małe, urocze miasteczko przy granicy z Kanadą staje się miejscem brutalnych zbrodni, a tajemnice sprzed lat rzutują na współczesnych mieszkańców. Nie bójcie się „nastoletniego” wydźwięku tej książki. Jeżeli lubicie serial Riverdale, jeśli pochłonęły was Ostre przedmioty, to Dwoje dochowa tajemnicy, to zdecydowanie coś dla was. Książka bowiem idealnie wpisuje się w klimat pomiędzy tymi dwoma tytułami. 

MOJA OCENA:  8/10

WYDAWNICTWO: Prószyński i S-ka
DATA  WYDANIA:  3 września 2019r. 
TYTUŁ ORYGINALNY: Two can keep a secret
LICZBA STRON: 360

Pozdrawiam
Kasia J.


4 komentarze:

 1. Książka 100% dla mnie. Twoja recenzja dodatkowo podsyciła moją ciekawość. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Kryminały to gatunek, po który sięgam bardzo rzadko...ba gdy się pomylę. Więc nie wiem czy przeczytam powyższy tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kryminał to nie jest książka, ale mnie, ale fabuła całkiem ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie znam wymienionych tytułów. Jednak mam wrażenie, że może mi się spodobać. Zupełnie niedawno też byłam nastolatką. Jestem też ciekawa co to za tajemnica i czy ją dochowano.

  OdpowiedzUsuń

Jestem niezmiernie wdzięczna, że zechcieliście tu zajrzeć i zostawić po sobie komentarz:)