Współpraca recenzencka

wtorek, 23 stycznia 2018

PROSTOTA. SIŁA CODZIENNYCH RYTUAŁÓW, Brooke McAlaryCzy myśleliście kiedyś o tym, by się zatrzymać? Wycofać się choć na chwilę z tego pędu, pogoni niewiadomo za czym? Dzisiejszy świat niemal nakazuje nam bycie perfekcyjnym, wymaga żebyśmy ze wszystkim radzili sobie idealnie, łączyli pracę zawodową z obowiązkami domowymi i jeszcze znaleźli w tym wszystkim czas na relaks, własny rozwój i hobby. Instagram zasypuje nas zdjęciami wyidealizowanego świata, który przecież tak naprawdę nie istnieje, a Internet dostarcza nam wciąż nowych informacji i bodźców. To ogromna machina w której uczestniczymy i z której niezwykle trudno jest się wyrwać…


Brooke McAlary w swojej małej, zgrabnej książeczce daje nam przepis na prostsze życie. Nie lubię poradników, ale jej zalecenia przeczytałam z czystą przyjemnością. Zasady oparte na rytmach i rytuałach zdecydowanie do mnie przemawiają, tym bardziej, że podparte są przykładem życia autorki. To kilka prostych w realizacji kroków, które mogą sprawić, że codzienne sprawy staną się łatwiejsze w organizacji. Dzięki nim  można nauczyć się doceniać małe przyjemności, odnaleźć radość w zwykłych czynnościach. Z pewnością nie od razu wprowadzę je wszystkie w życie, ale dały mi one do myślenia i sprawiły, że codziennie spędzam kilka chwil tylko sama ze sobą i swoimi myślami i staram się doceniać, że mam za co być wdzięczna losowi. :)

WYDAWNICTWO:  Wydawnictwo Literackie
ROK  WYDANIA:  2018
LICZBA STRON: 100
TYTUŁ ORYGINALNY: Destination Simple: Everyday Rituals for a Slower Life 


Pozdrawiam
Kasia J.

6 komentarzy:

 1. Nie wiem czy sięgnę po książkę...ale mam wrażenie, że kiedyś żyło się łatwiej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też mam takie odczucia...Teraz to aż ciężko się zatrzymać i po prostu nic nie robić. Polecam tę książkę, bo daje do myślenia. :)

   Usuń
 2. Właśnie dzisiaj ją dostałam. Jutro biorę się za czytanie. Zapraszam na nowy post.

  OdpowiedzUsuń
 3. Chętnie przeczytam. Chwila dla siebie jest bardzo ważna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W tym zabieganym świecie znaleźć chwilę dla siebie nie jest łatwo, ale masz rację, to ważne :)

   Usuń

Jestem niezmiernie wdzięczna, że zechcieliście tu zajrzeć i zostawić po sobie komentarz:)