Współpraca recenzencka

piątek, 19 stycznia 2018

KOBIETA W OKNIE, A.J. Finn - recenzja przedpremierowaZima nastraja mnie dość kryminalnie. ;) Siedząc pod cieplutkim kocem, gdy za oknem szaleje śnieżyca, całkiem przyjemnie jest poczytać o jakiejś mrocznej zbrodni, a jeszcze lepiej, gdy to wszystko osnute jest wokół psychologicznych klimatów. Jestem typem czytelnika, który lubi dać się zaskoczyć i nieprzewidziane zakończenia thrillerów zazwyczaj wprawiają mnie w miłe osłupienie. Tak też było i w przypadku Kobiety w oknie, z którą od początku wiązałam wielkie nadzieje na przyjemny dreszczyk emocji. 

Anna Fox, główna bohaterka książki A.J. Finn jest psychologiem dziecięcym i od kilku miesięcy cierpi na agorafobię. Nie wychodzi z domu, wszystkie sprawy załatwia przez Internet lub telefon,  a dla zabicia czasu obserwuje swoich sąsiadów. Gdy do domu naprzeciwko wprowadza się nowa rodzina, Anna jest nimi zafascynowana. Cały czas zagląda w ich okna i przez przypadek dostrzega coś, czego nie powinna była widzieć. Jednak, czy to wydarzyło się naprawdę? A może to tylko wynik pomieszania alkoholu z lekami? Czy ktoś uwierzy Annie w to co widziała i jaka tajemnica skrywa się za jej agorafobią? Na te i inne pytania odnajdziecie odpowiedź w powieści, dając się porwać jej nieco psychodelicznemu klimatowi. 


A.J. Finn stworzyła naprawdę ciekawą i zaskakującą historię. Nie odnajdziecie tu jednak szybkich zwrotów akcji. Przez większość czasu wydarzenia rozgrywają się dość leniwie, budując nastrój poprzez małe, wydawać by się mogło, nic nieznaczące szczegóły. Czujemy jak atmosfera się zagęszcza, staje się niemal lepka od niedopowiedzeń, by na koniec wybuchnąć ze zdwojoną siłą. Autorka wodzi swoich czytelników za nos i doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Ja nie była w stanie przewidzieć zakończenia tej historii. Ciekawa jestem, czy wam się to uda. ;)

MOJA OCENA:  7/10


WYDAWNICTWO:  W.A.B.
DATA  WYDANIA: 2 lutego 2018r.
LICZBA STRON: 413
TYTUŁ ORYGINALNY: The Women in the Window


Pozdrawiam
Kasia J.

4 komentarze:

 1. Jestem bardzo ciekawa tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam dużą ochotę na tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Już niedługo będzie moja :D Jeśli lubisz zaskakujące zakończenia to polecam też "Kredziarza" :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zastanawiam się nad tą książką, ale wciąż mam wątpliwości. Może kiedy już zabraknie mi pomysłów, to się na nią zdecyduję :)

  OdpowiedzUsuń

Jestem niezmiernie wdzięczna, że zechcieliście tu zajrzeć i zostawić po sobie komentarz:)