Współpraca recenzencka

sobota, 7 grudnia 2019

ŚWIĄTECZNE DRZEWKO ŻYCZEŃ, Emily MarchŚwiąteczne książki mają to do siebie, że są powtarzalne, ale ta ich powtarzalność ma swój zamierzony sens. To znane motywy, takie jak choćby ośnieżone górskie miasteczko, budują ten specyficzny klimat i magiczną atmosferę. Świąteczne drzewko życzeń też opiera się na popularnych bożonaroodzeniowych motywach, ale Emily March robi to w niezwykle uroczy sposób i wplata wątki, które mnie zaskoczyły. 

Jenna chciałaby zapewnić wszystko co najlepsze swojemu adoptowanemu synkowi. Jednak największe marzenie chłopca – posiadanie taty, jak do tej pory nie daje się spełnić. Rezolutny Reilly w wigilię dzwoni pod numer, który uważa za telefon Mikołaja i prosi go o tatusia… Ich małej rodziny los jednak nie oszczędza. Niebezpieczny stalker, który uwziął się na Jenne, tak mocno daje im się w kość, że postanawiają uciec. Trafiają do miasteczka, które jest jak żywcem wyjęte ze świątecznych pocztówek. Czy miejscowy Święty Mikołaj spełni ich marzenia?


Świąteczne drzewko życzeń, to typowa amerykańska opowieść. Trochę nierealna, momentami magiczna, pełna cudownych zbiegów okoliczności i przyjaznych ludzi. Wątek ze stalkerem nadaje jej jednak elementy oryginalności i świeżości. Może nie ma tu wielkich zaskoczeń i z góry wiemy, że nieudolnie skrywana miłość wybuchnie pełną parą w finale, ale warto poznać tę opowieść. Szczególnie o tej porze roku potrzebujemy takich ciepłych, pokrzepiających historii, w których wygrywa dobro, bezinteresowność i ludzka przyjaźń. 

MOJA OCENA:  7/10

WYDAWNICTWO: Wydawnictwo Kobiece
DATA  WYDANIA:  13  listopada 2019r.
LICZBA STRON: 346
TYTUŁ ORYGINALNY: The Christmas Wishing Tree

Pozdrawiam
Kasia J.

3 komentarze:

  1. Świąteczne książki mnie kuszą, ale nie sięgam po nie za często...Gdy mija ten czas jakoś zapominam o tych powieściach. A w innym czasie już tak się"smakują"

    OdpowiedzUsuń
  2. W tym roku chyba już nie zdążę przeczytać żadnej świątecznej książki ponad te, które już mam zaplanowane. 😊

    OdpowiedzUsuń
  3. "Świąteczne drzewko życzeń" to powieść przepełniona ciepłem i optymizmem, po którą warto sięgnąć szczególnie teraz. Pozwala na chwilę zwolnić, a magiczne, nieco nierealne momenty sprawiają, że łatwiej poczuć magię Świąt i uwierzyć w Mikołaja. :) Polecamy!

    OdpowiedzUsuń

Jestem niezmiernie wdzięczna, że zechcieliście tu zajrzeć i zostawić po sobie komentarz:)