Współpraca recenzencka

sobota, 27 października 2018

DWANAŚCIE ŻYCZEŃ, Karolina Głogowska, Katarzyna TroszczyńskaJeśli myślicie, że oszalałam, że czytam świąteczną książkę w październiku, to zapewniam was, że wszystko ze mną w porządku. ;) Gdy przeczytacie moją recenzję, to sami zapragniecie poznać tę historię, chociażby był właśnie słoneczny dzień lipca. ;) Biorąc do ręki tego typu książkę, za pewne każdy spodziewa się słodkiej, otulającej opowieści, pełnej migoczących lampek i cudów pod choinką. To oczywiście stały element takiej literatury i gdyby go zabrakło czytelnik poczułby się oszukany, ale zawsze też liczymy na coś więcej. I autorki Dwunastu życzeń to „coś więcej” nam dały. :)

Dwanaście życzeń to historia kilku kobiet z jednej rodziny. Dagna jest znaną dziennikarką telewizyjną, Bogusia matką czwórki dzieci i prowadzącą własny biznes fryzjerką. Basia powoli odnajduje własną tożsamość i relacje z ojcem, a Pola… Pola postanawia się zabić. Przedświąteczny czas wywołuje w bohaterkach przeróżne reakcje, każda z nich jest bowiem inna i, jakby się wydawało na pierwszy rzut oka, reprezentuje sobą odmienne wartości. Jednak Boże Narodzenie to taki czas, gdy wszystko łagodnieje i nawet najgłębsze rysy da się odbudować.


Jestem totalnie zachwycona tą historią. Poza przepiękną zimowo-świąteczną opowieścią dostałam też niezwykle mądrą i głęboką powieść obyczajową. To niesamowite, jak autorkom udało się ukazać relacje pomiędzy członkami rodziny, bez zbędnego patosu, bardzo realistycznie i prawdziwie. Jestem pewna, że każda czytelniczka odnajdzie cząstkę siebie w którejś z bohaterek i dzięki temu przeżyje tę książkę bardzo osobiście. Dwanaście życzeń, to piękna i mądra książka na każdą porę roku, nie tylko na zimę. 

MOJA OCENA:  9/10

WYDAWNICTWO: W.A.B.
DATA  WYDANIA: 17 października 2018r.
LICZBA STRON: 319


Pozdrawiam
Kasia J.


4 komentarze:

 1. Uwielbiam takie świąteczne pozycje! Tę książkę muszę mieć! 💞💞

  Pozdrawiam,
  Ksiazkowa-przystan.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Musze juz niedługo rozglądać sie za tą książką. Chętnie ją przeczytam :) pozdrawiam :) www.wspolczesnabiblioteka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Będę niedługo czytać! Ostatnio mam okropne problemy z kontem google, zostawiam komentarz, a go nie ma :(

  OdpowiedzUsuń

Jestem niezmiernie wdzięczna, że zechcieliście tu zajrzeć i zostawić po sobie komentarz:)