Współpraca recenzencka

niedziela, 23 sierpnia 2015

ENGLISH MATTERS, 53/2015Są wakacje, jeszcze nie odpoczęliśmy po ostatniej fali upałów, a już synoptycy zapowiadają kolejne. Nie jest to najlepsza pora na naukę, ale… jeśli połączymy przyjemne z pożytecznym możemy spędzić naprawdę owocnie ten czas. English Matters w małych dawkach nawet w upały świetnie się sprawdza. ;) 

Z okładki wakacyjnego numeru English Matters spogląda na nas Johnny Depp. Wszystkie jego fanki z pewnością rozpoczną właśnie od artykułu o nim. ;) ( The Many Masks of Johnny Depp). A naprawdę warto, bo zawiera wiele ciekawych informacji o aktorze, jego karierze i życiu prywatnym. 

Mole książkowe będą zachwycone tekstem o współczesnej literaturze amerykańskiej (Conterporary American Literature). Słownictwo jest nieco trudne, ale warto przez nie przebrnąć, bo z artykułu można się naprawdę wiele dowiedzieć na temat kultowych książek z literatury amerykańskiej  wydanych po II wojnie światowej. Na letnią literacką wycieczkę proponuję wybrać się na Cypr z artykułem Cyprus: The Birthplace of Beauty. Choć to dość skomplikowany tekst, to jest jak orzeźwiający wietrzyk i aż zamarzyła mi się taka wyprawa. ;) A przed wyjazdem warto jeszcze zapoznać się z kilkoma poradami na temat podróżowania, by uniknąć jakichś wpadek ;) (Travel Nightmares
Za możliwość zapoznania się z magazynem dziękuję Colorful Media.  

Kasia J.

9 komentarzy:

 1. Niestety, ale nie dla mnie ten magazyn :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Kupię ze względu na Deppa, nie mogłabym postąpić inaczej, uwielbiam go i masz racje najpierw artykuł o nim. :)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny magazyn. Znakomity do nauki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam i jak zawsze się nie zawiodłam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten numer English Matters był moim pierwszym numerem tego magazynu i jestem pod ogromnym wrażeniem ;). Już poluję na najnowszy ;D

  OdpowiedzUsuń
 6. Numer był naprawdę ciekawy ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Niestety mój angielski nie jest na takim poziomie, żebym mogła zaczytywać się w tym magazynie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawy numer. Wszystkie artykuły, które zaprezentowałaś - bardzo mnie zaciekawiły, choć jeśli miałabym wybierać, najbardziej poczytałabym o perełkach literatury. :)
  Pozdrawiam,
  Sherry

  OdpowiedzUsuń

Jestem niezmiernie wdzięczna, że zechcieliście tu zajrzeć i zostawić po sobie komentarz:)