Współpraca recenzencka

środa, 11 maja 2022

TWÓJ UŚMIECH, Ilona Gołębiewska

 Podobno nieszczęścia chodzą parami, ale jak wiadomo z praktyki - raczej stadami. Kiedy życie daje nam popalić, ciężko wtedy dostrzegać w nim pozytywne elementy i cieszyć się z małych, codziennych cudów. Taki czas przeżywa właśnie bohaterka najnowszej powieści Ilony Gołębiewskiej - Laura, która przez to swoje zagubienie jest niezwykle autentyczna i bliska każdej z nas. 

Laura, choć samotnie wychowuje jedenastoletnią córkę, jest w miarę zadowolona z życia. Ma świetną pracę, bliskich przyjaciół na których może zawsze liczyć i satysfakcję z bycia mamą. Jednak w którymś momencie ten pozorny spokój zaczyna rozpadać się na kawałki. Kłopoty w pracy, problemy z córką i  jej powracający z przeszłości były ukochany, to tylko wierzchołek góry nieszczęść. W całym tym chaosie Laura próbuje być po prostu szczęśliwa. Czy to poczucie da jej miłość, która majaczy gdzieś na horyzoncie, czy może wystarczy przyjaźń i rodzina? 


Ilona Gołębiewska, kolejny raz, za pomocą prostej historii ukazuje ważne życiowe prawdy. Nie wpycha na siłę Laury w bajkowe romanse i szczęśliwe związki. Pokazuje, że w życiu na wszystko jest czas, że szczęście zapewniają nam przede wszystkim bliscy nam ludzie, ich przyjaźń i oddanie. A reszta? Reszta się jakoś ułoży. ;)

W Twoim uśmiechu odnajdziemy bohaterów z poprzedniej książki autorki - Twoja tajemnica i żeby sobie nie zaspoilerować tej historii, warto zacząć od początku. ;)


MOJA OCENA: 7/10

 

WYDAWNICTWO: Muza

DATA WYDANIA: 18 maja 2022r.

LICZBA STRON: 352


pozdrawiam 

Kasia J.

1 komentarz:

Jestem niezmiernie wdzięczna, że zechcieliście tu zajrzeć i zostawić po sobie komentarz:)