Współpraca recenzencka

czwartek, 10 grudnia 2020

BO NADAL CIĘ KOCHAM, Magdalena Kordel

 

Co roku z utęsknieniem czekam na świąteczną powieść od Magdaleny Kordel. Zanurzanie się w wykreowanym przez nią świecie stało się już moją małą grudniową tradycją. Uwielbiam wracać do znanych postaci i miejsc, dzięki którym można chłonąć czystą świąteczna atmosferę. Magdalena Kordel w swoich książkach zawsze tworzy niezwykle ciepły, taki otulający klimat, który doskonale wpisuje się w bożonarodzeniowe trendy.

Fabuła Bo nadal cię kocham, skupia się wokół Leontyny, znanej z poprzednich książek Magdaleny Kordel właścicielki sklepiku z różnościami, który mieści się na rynku w  górskim miasteczku Malownicze. Od jakiegoś czasu starsza pani dostaje listy, na które wcale nie ma ochoty. Oznaczają one bowiem powrót do bolesnej przeszłości i zdarzeń, których Leontyna chyba nie ma już ochoty odgrzebywać z pamięci i na nowo rozdrapywać zabliźnione rany. Zbliżają się Święta i znajomi oraz przyjaciele właścicielki „Kuferka” dostrzegają zmiany w jej zachowaniu. Dotąd choć ekscentryczna, to jednak uśmiechnięta i pełna energii starsza pani, zamieniła się w unikającą ludzi, zrzędzącą staruszkę. Nikt jednak nie podejrzewa co knuje Leontyna i że świąteczne plany będą musiały ulec sporym modyfikacjom. 


Uwielbiam te z pozoru proste, a jednak przesiąknięte głęboką mądrością opowieści Magdaleny Kordel. Kolejny raz dałam się porwać autorce i z przyjemnością spędziłam czas w cudownie zimowym, zaśnieżonym Malowniczym. Magia miłości, atmosfera ciepła i przyjaźni wręcz wylewa się kart tej książki, i otula serca czytelników niczym cieplutki, pluszowy koc. Tego właśnie mi było potrzeba, w te zimne, grudniowe wieczory.

MOJA OCENA: 8 /10


WYDAWNICTWO: Znak

DATA  WYDANIA: 25  listopada 2020r.

LICZBA STRON: 384

 

Jeżeli nie znacie poprzednich tomów serii Malownicze, to spokojnie – tę książkę z powodzeniem można czytać bez znajomości wcześniejszych części.

Pozdrawiam

Kasia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jestem niezmiernie wdzięczna, że zechcieliście tu zajrzeć i zostawić po sobie komentarz:)