Współpraca recenzencka

środa, 19 czerwca 2019

CO O MNIE WIESZ?, Megan MirandaGorący, letni dzień, to chyba nie do końca jest dobry czas na czytanie thrillerów. Z drugiej jednak strony, to właśnie wtedy widać, czy ta mroczna atmosfera jest jedynie wytworem chwili, czy autor naprawdę potrafił ją zbudować. Gdy za oknem huczy jesienny wiatr, łatwo wtedy poddać się niepokojącym thrillerowym klimatom. Jednak, gdy książka jest dobra, broni się sama i nie przeszkadza jej nawet żar lejący się z nieba. 

Leah, główna bohaterka Co o mnie wiesz?, wraz z koleżanką wyprowadza się do małego miasteczka. Obie są wizualnie do siebie bardzo podobne i chcą zacząć wszystko od nowa, bo przeszłość dość boleśnie je naznaczyła. Szczególnie Leah, bo jeśli chodzi o Emmy, to nikt tak do końca nie wie co przeżyła, skąd pochodzi i… jak w ogóle ma na imię. Gdy nagle znika, Leah wszczyna poszukiwania przyjaciółki, jednak ciężko znaleźć kogoś, kto wydaje się wcale nie istnieć. 

 
Megan Miranda w swojej książce stworzyła niezwykle mroczną i nieprzejrzystą atmosferę. Wspomnienia Leah plączą się nam z aktualnymi wydarzeniami, wątki zaczynają się urywać i wprowadzają czytelnika w błąd. Wszystko tu jest niejasne, nie do końca wiadome i tajemnicze. Zabrakło mi jednak tempa akcji, szczególnie środkowa część książki jest dość statyczna, przez co momentami nudnawa. Zamysł, atmosfera i nawet postacie są wykreowane świetnie, jednak powolne tempo zabija nieco całość. Warto jednak poznać tę historię, zanurzyć się w gęsty od niedopowiedzeń świat wykreowany przez autorkę i poczuć dreszcz emocji, gdy sprawa niespodziewanie dobiegnie końca. 

MOJA OCENA:  6/10

WYDAWNICTWO: Chill Books / Znak
DATA  WYDANIA:  416
LICZBA STRON: 2 kwietnia 2019r.
TYTUŁ ORYGINALNY: The Perfect Stranger

1 komentarz:

  1. Książka już czeka na moim czytniku, więc bardzo się cieszę, że będę mogła również ją przeczytać. 😊

    OdpowiedzUsuń

Jestem niezmiernie wdzięczna, że zechcieliście tu zajrzeć i zostawić po sobie komentarz:)