Współpraca recenzencka

wtorek, 15 września 2020

POKŁOSIE PRZEKLEŃSTWA, Edyta ŚwiętekOstatni tom serii zawsze nastraja mnie nostalgicznie. Z jednej strony jestem ogromnie ciekawa dalszych losów bohaterów, z drugiej jednak z rozrzewnieniem wspominam początki przygody, która dane było mi obserwować. Ostatni tom jest domknięciem całości, rozwiązuje tajemnice i wszystkie zamotane wątki. Czy jednak zawsze daje odpowiedzi na wszystkie pytania? Edyta Świętek kolejny raz udowodniła, że jest mistrzynią rodzinnych sag.

Pokłosie szaleństwa, to część, która rozgrywa się w połowie lat 90-tych. Obserwujemy bohaterów na tle przemian społecznych i politycznych, uczestniczymy w ich codziennych życiu, jesteśmy świadkami życiowych sukcesów, ale też porażek. Wielką siłą tej książki, jak i całej serii jest rodzina i jej wartość. Edyta Świętek nie oszczędza swoich bohaterów, podkreśla jednak, że każdy ma szansę się zrehabilitować, odpokutować swoje winy. Cudowny, lekki styl autorki sprawia, że książkę wręcz się pochłania, mimo faktu, że niektóre momenty nie są zbyt przyjemne. Emocje, które przeżywamy razem z bohaterami są proste, ale autentyczne, takie jak w realnym życiu. 


To smutne, gdy coś się kończy, gdy trzeba rozstać się z bohaterami, którym towarzyszyło się przez dłuższy czas. Seria Grzechy młodości głęboko zapadła w moje serce, a Bydgoszcz, choć nigdy tam nie byłam, wydaje się bliski i swojski. Jeżeli lubicie sagi rodzinne, to koniecznie musicie sięgnąć po tę i przeżyć wraz z postaciami te wszystkie emocje i przygody. Zazdroszczę wam, że to wszystko jeszcze przed wami. ;)

MOJA OCENA: 9 /10

WYDAWNICTWO: Replika
DATA  WYDANIA: 1 września 2020r.
LICZBA STRON: 496
TOM: 5

Pozdrawiam
Kasia

2 komentarze:

  1. Długo nie mogłam przekonać się do tej sagi, ale w końcu zamierzam dać jej szansę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ta seria jeszcze przede mną, ale to tylko kwestia czasu, kiedy po nią sięgnę. 😊

    OdpowiedzUsuń

Jestem niezmiernie wdzięczna, że zechcieliście tu zajrzeć i zostawić po sobie komentarz:)