Współpraca recenzencka

sobota, 15 lutego 2020

RODZINA TREFLIKÓW. CZEKAMY NA MAMĘ, Wioleta Firaza, Aleksandra CzuńDla dziecka, czas spędzony z rodzicem, jest zawsze bezcenny. Wspólne zabawy, uprawianie sportu, majsterkowanie, czy pieczenie ciasta, nie dość, że uczą praktycznych umiejętności, to jeszcze zacieśniają więzi pomiędzy dorosłym a maluchem. Idealne do tego celu, jest wspólne czytanie. Zaznajamianie dziecka niemal od pierwszych dni życia z książkami cudownie procentuje na przyszłość. Uczy miłości do literatury, pokazuje jak radzić sobie z emocjami, reagować w różnych sytuacjach, daje poczucie bezpieczeństwa i bliskości. 

Rodzina Treflików, to seria książeczek dla maluchów, która powstała na bazie serialu telewizyjnego. W pierwszej części Trefliki muszą zmierzyć się z tęsknotą w czasie wyjazdu mamy. By jakoś wypełnić ten czas, rysują laurkę, spędzają czas z resztą rodziny. Na swój sposób radzą sobie ze smutkiem i trudnymi emocjami. Oprócz samej, dość prostej  historii, w książeczce znajdziemy również zabawy aktywizujące, podpowiedzi dla rodziców, jak zaciekawić lekturą dziecko, jak je zaangażować w opowieść. 


Rodzina Treflików, to książeczka, która udowadnia, że czytanie wcale nie musi być statyczne, że może angażować wiele zmysłów. Autorki stworzyły dość prostą opowieść, ale bliską każdemu dziecku. Ta historia nie tylko uczy maluchy jak mogą radzić sobie z trudnymi emocjami, pokazuje, że każdy ma prawo do smutku, ale także buduje bliskość i więź dziecka z rodzicami. 

 
WYDAWNICTWO: Znak Emotikon
DATA  WYDANIA:  01.01.2020r.
LICZBA STRON: 32


Pozdrawiam
Kasia J.
1 komentarz:

  1. Mój chrześniak bardzo lubi przygody tej bajkowej rodzinki, więc na pewno wzbogacę jego biblioteczka o ten tytuł.
    Pozdrawiam serdecznie i zapraszam w moje skromne blogowe progi. 😊

    OdpowiedzUsuń

Jestem niezmiernie wdzięczna, że zechcieliście tu zajrzeć i zostawić po sobie komentarz:)