Współpraca recenzencka

sobota, 22 lutego 2020

MAŁA ŚWINKA, Arnold LobelKto z nas nie chciałby choć na chwilę przenieść się  z powrotem w czasy dzieciństwa? Lata pełne beztroski, klarownych zasad, wielkich radości i małych smuteczków… Taki właśnie jest świat stworzony przez Arnolda Lobela – opisany z niemal dziecięcą wrażliwością i narysowany prostą, uroczą kreską. 

Mała świnka, bohaterka książeczki, jest niezwykle szczęśliwa w swoim gospodarstwie, gdzie może oddawać się swoim ukochanym czynnościom – jedzeniu, bieganiu i wylegiwaniu się w błotku. Gdy w jej małym świecie dochodzi do zmian, świnka nie chce się na nie zgodzić – buntuje się i ucieka z domu. Jej zderzenie z wielkim, przerażającym światem nie jest zbyt udane i świnka dość szybko popada w tarapaty. Czy uda jej się wrócić do domu i jeszcze kiedyś zanurzyć się w mięciutkim, przyjemnym błotku?


Książka Arnolda Lobela zawiera w sobie ogromną dawkę uroku. Jest tak przyjemna i optymistyczna w odbiorze, że mam ochotę wracać do niej co chwilę. Jestem niemal pewna, że każdy mały i większy czytelnik zakocha się w uroczej śwince i zechce razem z nią, choć na chwilę zanurzyć się w błotnej kałuży. :)

WYDAWNICTWO: Wydawnictwo Literackie
DATA  WYDANIA:  luty 2020r.
LICZBA STRON: 64
TYTUŁ ORYGINALNY: Small Pig
TŁUMACZENIE: Wojciech Mann


Pozdrawiam
Kasia J.1 komentarz:

Jestem niezmiernie wdzięczna, że zechcieliście tu zajrzeć i zostawić po sobie komentarz:)