Współpraca recenzencka

poniedziałek, 11 listopada 2019

NIEŚWIĘTY MIKOŁAJ, Magdalena KordelJuż od kilku lat książki Magdaleny Kordel, to dla mnie obowiązkowa lektura przedświąteczna. Ta autorka ma ogromny dar wprowadzania atmosfery ciepła, zrozumienia i radości. Jej bohaterowie w prawdzie przechodzą różne życiowe porażki i perturbacje, jednak przy pomocy bliskich ludzi udaje im się wyjść na prostą. Nieświęty Mikołaj cudownie otula swoim ciepłem, zawiera ogromną dawkę pozytywnych wibracji i świątecznej magii. 

Jaśmina, główna bohaterka najnowszej książki Magdaleny Kordel, całe życie marzyła o pracowni, gdzie mogłaby uczyć robienia na drutach oraz sprzedawać własne włóczkowe wyroby. Jednak namówiona przez  prawie narzeczonego zakłada firmę dla niego, a swoje plany odkłada na bliżej nieokreślone „później”. Gdy świat wali jej się na głowę w postaci ogromnych długów i niewiernego ukochanego, przez chwilę zanurza się w samotnym morzu rozpaczy. Jednak wokół niej są ludzie, którzy ją kochają – ekscentryczne przyjaciółki, ukochana babcia i mały chłopczyk, który zmaga się z całkiem dorosłymi problemami. Czy Jaśmina podniesie się po tak bolesnym ciosie? I czy magia Świąt będzie miała okazję przeniknąć do jej zbolałego serca?

 
Magdalena Kordel jak zwykle mnie nie zawiodła. Stworzyła całą plejadę cudownych, wyrazistych postaci, które tworzą klimat tej książki. Wręcz nie da się nie zakochać w mądrej, kochanej Tomisi, nieco ekscentrycznej, ale mającej wielkie serce ciotce Józefinie, czy uroczym Julku. Gdy do tego dodamy jeszcze wielką, kudłatą Melisę, która myśli że jest małym szczeniaczkiem, rozgadane przyjaciółki i tajemniczego, nieświętego Mikołaja, to tworzy nam się lektura, która wciąga od pierwszych stron. Znajdziemy tu przygotowania do Świąt, wzruszające momenty i zabawne sceny. Nie zabraknie zapachu choinki, herbaty z goździkami i świątecznej magii, która poruszy nawet najtwardsze serce. 

MOJA OCENA:  9/10

WYDAWNICTWO: Znak
DATA  WYDANIA:  13 listopada 2019r.
LICZBA STRON: 399Pozdrawiam
Kasia J.

3 komentarze:

  1. Nie znam książek tej autorki ale ciepły klimat powieści by mi się przydał.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jestem bardzo ciekawa tej książki i myślę, że miło spędzi się z nią święta. 😊

    OdpowiedzUsuń
  3. Czytałam, taka książka na jeden wieczór, myślę, że umili niejednej dziewczynie.

    OdpowiedzUsuń

Jestem niezmiernie wdzięczna, że zechcieliście tu zajrzeć i zostawić po sobie komentarz:)