Współpraca recenzencka

sobota, 15 czerwca 2019

ĆWICZENIA Z TULENIA. NA PIERWSZE 52 TYGODNIE Z DZIECKIEM, Izabela Frankowska-Olech, Izabela SztanderaGdy rodzi się nowy człowiek, niemal automatycznie, tak instynktownie, chcemy go chronić, otaczać opieką i czułością. Kontakt świeżo upieczonych rodziców z maluszkiem jest czymś naturalnym i sprawia, że ich relacje kształtują się na całe życie. Przytulanie, głaskanie, masowanie, czy wspólna kąpiel sprawiają, że więź łącząca dziecko z rodzicami się pogłębia, a ono samo, już od pierwszych dni życia, buduje w sobie poczucie własnej wartości i bezpieczeństwa. Autorki Ćwiczeń z tulenia, w swojej książce nie przedstawiają rewolucyjnych teorii, ale w niezwykle przystępny sposób uczą młodych rodziców, jak taką więź z maluszkiem budować. Podpowiadają jak zaktywizować te relacje, zaangażować i dziecko, i siebie nawzajem. Dzielą się swoim bogatym doświadczeniem z pracy, jako certyfikowane doule i doradczynie w gabinetach fizjoterapii. 

Ćwiczenia z tulenia, to książka składająca się z 52 kart odpowiadającym kolejnym tygodniom życia noworodka i niemowlaka. Znajdziemy na nich porady dotyczące wspólnych aktywności dziecka z rodzicami, zabaw które budują bliskość i pozwalają poznać otaczający świat. Forma stojącego kalendarza, w którym mamy możliwość przekładania kolejnych stron, jest niezwykle praktyczna, a dzięki pięknym ilustracjom, również estetyczna. Autorki zadbały, by nie przytłoczyć młodych rodziców wiedzą, a jedynie rozbudzić w nich chęć do poznawania nowych rozwiązań. 

 
Poradnik Izabeli Frankowskiej-Olech i Izabeli Sztandery, będzie świetnym prezentem dla świeżo upieczonych rodziców. Wskaże im kierunek, w jakim ma zmierzać ich nowa rodzina, pomoże zbudować więź i bliskość, które będą procentować na długie lata.

WYDAWNICTWO: Znak Emotikon
DATA  WYDANIA:  13 maja 2019r.
LICZBA STRON: 54
ILUSTRACJE: Katarzyna Drewek-Wojtasik

Pozdrawiam
Kasia J.


1 komentarz:

Jestem niezmiernie wdzięczna, że zechcieliście tu zajrzeć i zostawić po sobie komentarz:)