Współpraca recenzencka

piątek, 17 maja 2019

ZAGUBIONA, Katarzyna MichalakPatrząc na tę piękną, delikatną okładkę, z pewnością myślicie, że Zagubiona to będzie słodka i romantyczna opowieść o miłości. Nic bardziej mylnego. Drugi tom Trylogii Autorskiej jest tak smutny i druzgocący, że aż ciężko się po nim pozbierać. Mam wrażenie, że z tą opowieścią jest trochę tak, jak z dojrzewaniem. Gdy mamy te kilka lat, wydaje nam się, że problemy, które nas spotykają są największe na świecie i nikt inny nie ma tak źle, jak my. Dorastając, zaczynamy zauważać o wiele więcej, a to, co kiedyś nas przytłaczało, w zestawieniu z dzisiejszymi problemami, jest jedynie błahostką. To, co w Pisarce spotkało Weronikę, jest niczym przy tym, co dotyka ją w Zagubionej.
 
W najnowszej trylogii Katarzyna Michalak tworzy powieść w powieści, przeplata fikcję z rzeczywistością. Śledzimy losy Weroniki, ale też spotykamy jej współczesne wcielenie. Dziewczyna musi zmagać się nie tylko z konsekwencjami swojego dzieciństwa, ale dokonać wyboru od którego będzie zależało całe życie, nie tylko jej, ale również Wiktora. Losy tej dwójki cały czas się o siebie ocierają, jednocześnie nie pozwalając im na szczęście razem. Zawsze któreś z nich jest krok do tyłu lub do przodu, a ich wspólny wróg cały czas usilnie pracuje nad tym, by ich rozdzielić. Czy Weronika i Wiktor będą jeszcze razem? Jak dziewczynie po takich przejściach uda się odbudować swoje życie i osiągnąć sukces? Katarzyna Michalak zafundowała swoim czytelniczkom takie zakończenie, że już niczego nie możemy być pewne. 


Zagubiona, to opowieść do cna wypełniona smutkiem, zmaganiem się z losem, który za nic nie chce być przychylny głównej bohaterce. Czytanie tej książki dosłownie mnie bolało. Wiele z emocji w niej zawartych odbierałam bardzo osobiście i jestem pewna, że nie jedna czytelniczka znajdzie cząstkę siebie w Weronice. Nie jest lekko zanurzyć się bez reszty w historii, która emanuje cierpieniem duszy i ciała, która rozrywa i nie pozwala zapomnieć. Tu nie ma happy endów, słodkich uniesień i problemów, które załatwi zwykłe „przepraszam”. To powieść pełna zła tkwiącego w ludziach, rozczarowań i złych wyborów. Najgorsze rzeczy, tak jak i w życiu, spotykają najlepszych ludzi. Pozostaje nam tylko wierzyć, że dobro i miłość w końcu zatriumfują. I z taką nadzieją czekam na trzeci tom trylogii. :)

MOJA OCENA:  10/10

WYDAWNICTWO: WM
DATA  WYDANIA: 15 maja 2019r.
LICZBA STRON: 312
TOM: 2

Pozdrawiam
Kasia J.5 komentarzy:

 1. Mam jeszcze do nadrobienia pierwszą część. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również jeszcze nie znam części pierwszej.Jednak bardzo lubię książki tej autorki i tę serię również mam w planach.

   Usuń
  2. Mam wrażenie, że to będzie najlepsza trylogia Katarzyny Michalak, dlatego gorąco polecam wam te książki dziewczyny. :)

   Usuń
 2. "Zagubiona" to wielowątkowa, nieco refleksyjna powieść, w której przeszłość przeplata się z teraźniejszością. Czyta się świetnie, a podczas lektury towarzyszy nam mnóstwo emocji, do których przyzwyczaiła nas Katarzyna Michalak. Polecamy wraz z Tobą! :)

  OdpowiedzUsuń

Jestem niezmiernie wdzięczna, że zechcieliście tu zajrzeć i zostawić po sobie komentarz:)