Współpraca recenzencka

sobota, 11 maja 2019

KRÓTKA HISTORIA JEDNEGO ZDJĘCIA, Jakub KuzaJedno zdjęcie może zawierać w sobie o wiele więcej treści, niż sugerowałby na to widoczny kadr. To właśnie udowadnia w swojej książce Jakub Kuza, twórca fanpege’a na Facebooku, który śledzi 100000 osób. Zarówno w sieci, jak i w książce opowiada historie konkretnych zdjęć,  tworząc opowieści o ludziach, wydarzeniach, które zostały na nich utrwalone. 


Krótka historia jednego zdjęcia zwiera kilkadziesiąt zdjęć ułożonych chronologicznie, od XIX wieku, aż po czasy współczesne. Każde z nich opatrzone jest komentarzem autora odnośnie wydarzeń, które ukazuje, ludzi, którzy mieli na nie wpływ. Często Jakub Kuza ukazuje szeroki zakres historyczny, umieszczając dane wydarzenie w konkretnych realiach. Intryguje, zaszczepia w swoich czytelnikach ciekawość, by zgłębić dany temat i zapoznać się z nim lepiej. Jedynie czego mi tu zabrakło, to poświęcenia większej uwagi autorom zdjęć, bo bardzo często Jakub Kuza w ogóle o nich nie wspomina, a ja z chęcią dowiedziałaby się więcej o nich, jak również o momencie powstania danego zdjęcia. 

 
Książka Jakuba Kuzy wydana jest naprawdę przepięknie i z wielką starannością. To właściwie taki mini album, który świetnie nadaje się na prezent, dla każdego miłośnika fotografii, ale też historii. To czysta przyjemność otworzyć tę książkę na którejś stronie i po prostu zagłębić się w historii, która została utrwalona na zdjęciu. 

MOJA OCENA:  7/10

WYDAWNICTWO: Znak
DATA  WYDANIA: 13 maja 2019r.
LICZBA STRON: 287

Pozdrawiam
Kasia J.

2 komentarze:

  1. Na pewno znajdzie wielu zwolenników. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Czasem lubię sięgać po takie publikacje, więc dodałam sobie ją na listę do przeczytania.

    OdpowiedzUsuń

Jestem niezmiernie wdzięczna, że zechcieliście tu zajrzeć i zostawić po sobie komentarz:)